KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 13342198
nr 1334 2198
Gerhard Albe
(1892-1965), Sverige
Etsning, "President Relanders besök i Stockholm 1925". Signerad. Motivet: 21x45 cm
Gerhard Albe, svensk målare född 1892 i Stockholm, död 1965 i Stockholm.
Utrop:
500 kr
Såld:
150 kr
måndag 29 juni 2020
kl 19:36:35
29/6 06:55:56
100 kr
29/6 19:31:34
Gerhard Albe
Läs mer om Gerhard Albe